Konferencja ELEN

29.07.2019
W dniach 16-21 lipca br. odbyła się w Medellin siódma edycja międzynarodowej konferencji lepidopterologicznej ELEN (Encuentro de Lepidopterologia Neotropical) połączona z krajową Kolumbijską Konferencją Entomologiczną (SOCOLEN).
więcej o Konferencja ELEN
Interdyscyplinarne badania wczesnośredniowiecznej nekropoli w Starorypinie

26.07.2019
W dniach 15- 20 lipca 2019 roku dr Anna Pankowska, Kustosz Działu Antropologicznego CEP UJ, wzięła udział w interdyscyplinarnych pracach wykopaliskowych w Starorypinie, stanowisko 6, woj. kujawsko-pomorskie.
więcej o Interdyscyplinarne badania wczesnośredniowiecznej nekropoli w Starorypinie
Wizyta w Prowansji

15.07.2019
W dniach 7-14 lipca odbyła się wizyta robocza w prywatnych zbiorach naukowych francuskich entomologów współpracujących z Centrum Edukacji Przyrodniczej.
więcej o Wizyta w Prowansji
Wyprawa w wysokie Andy peruwiańskie

09.07.2019
W dniach 3-24 czerwca br. odbyła się wyprawa do Peru, w której uczestniczyli, między innymi, badacze z Muzeum Historii Naturalnej Uniwersytetu Świętego Augustyna w Arequipa oraz dr hab. Tomasz W. Pyrcz z Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, w ramach współpracy międzyinstytucjonalnej.
więcej o Wyprawa w wysokie Andy peruwiańskie
Nasz gość: dr Matthias Nuss

30.06.2019
W dniach 25-27 czerwca na zaproszenie Centrum Edukacji Przyrodniczej oraz Instytutu Nauk o Środowisku Wydziału Biologii UJ przebywał w Krakowie dr Matthias Nuss z Muzeum Historii Naturalnej (Seckenberg Museum fur Natrukunde) w Dreźnie.
więcej o Nasz gość: dr Matthias Nuss