Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kategorie wiadomości

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nasz gość: dr Matthias Nuss

Nasz gość: dr Matthias Nuss

W dniach 25-27 czerwca na zaproszenie Centrum Edukacji Przyrodniczej oraz Instytutu Nauk o Środowisku Wydziału Biologii UJ przebywał w Krakowie dr Matthias Nuss z Muzeum Historii Naturalnej (Seckenberg Museum fur Natrukunde) w Dreźnie.

  • Dr Nuss jest kierownikiem departamentu entomologicznego Muzeum oraz jednym z czołowych w Europie specjalistów z zakresu taksonomii i filogenetyki motyli z rodziny Pyralidae, a w szczególności podrodziny Crambinae.
  • Dr Nuss, przy okazji swojego pobytu, wygłosił referat pt. "Semi-natural meadows: value, threats and protection perspectives" (notka na temat seminarium znajdzie się na stronach www.eko.uj.edu.pl). Seminarium to dotyczyło głównie gospodarowania obszarami zielonymi na terenie miast w celu zachowania bioróżnorodności, ze szczególnym uwzględnieniem motyli jako grupy modelowej.
  • Dr Nuss jest kierownikiem dużego projektu, tak zwanych Łąk Kwietnych na terenie Dolnej Saksonii. Podzielił się on z naszymi wykładowcami, studentami oraz pracownikami administracji UJ doświadczeniami w tym zakresie. Podczas pobytu na UJ, dr Nuss zwiedził wystawę główną w CEP oraz zapoznał się ze zbiorami naukowymi z rodziny Pyralidae znajdującymi się w naszej jednostce. Ponadto, odbył wycieczkę terenową na łąki otaczające Kampus UJ gdzie wykonał dokumentację fotograficzną rzadkich gatunków motyli naszej fauny.
Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
krwiodawstwo w CEP

Zapraszamy na grudniową Akcję krwiodawstwa na Kampusie UJ!

mikołajki w CEP 2023

Mikołajki w Centrum Edukacji Przyrodniczej

w otoczeniu muszli

Wystawa czasowa „W otoczeniu muszli - małe dzieła sztuki”

Kolekcja Janusza Stanowskiego

Kolekcja Janusza Stanowskiego