Nasi goście: Marianne Espeland, Keith Willmott i Hugo Benitez

17.12.2019
W dniach 9-16 grudnia przebywała na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie grupa badaczy zagranicznych uczestniczących w realizacji projektu Biogeografia ewolucyjna i zróżnicowanie przeważająco andyjskiego podplemienia Pronophilina (Nymphalidae, Satyrinae), na podstawie danych filogenetycznych z wykorzystaniem nowoczesnych metod molekularnych w ramach programu Harmonia 10.
więcej o Nasi goście: Marianne Espeland, Keith Willmott i Hugo Benitez
Tydzień Kultury Etiopii

03.12.2019
W dniach 25-29 listopada w Szkole Podstawowej nr 114 w Krakowie, w ramach obchodów święta patrona szkoły Arkadego Fiedlera, zorganizowany został Tydzień Kultury Etiopii.
więcej o Tydzień Kultury Etiopii
Konferencja naukowa „Zaczęło się od Tatr”

25.11.2019
W dniach 22-23 listopada br. odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Zaczęło się od Tatr” w podtytule: Ochrona polskiej przyrody w 150 lat od wprowadzenia ochrony gatunkowej kozic i świstaków i 100 lat od ustanowienia Państwowej Komisji Ochrony Przyrody.
więcej o Konferencja naukowa „Zaczęło się od Tatr”
Polskie Badania Tropikalne – seminarium organizacyjne

29.10.2019
W dniach 24-25 października 2019 odbyło się ogólnopolskie spotkanie przedstawicieli polskich ośrodków naukowych prowadzących badania w strefach tropikalnych, organizowane przez Uniwersytet Łódzki.
więcej o Polskie Badania Tropikalne – seminarium organizacyjne
Goście z University of Ghana

26.10.2019
W dniu 25 października w ramach wizyty na Uniwersytecie Jagiellońskim, Centrum Edukacji Przyrodniczej odwiedziła delegacja z University of Ghana w Akrze pod kierownictwem prof. Samuela Kwame Offei, prorektora ds. akademickich i studenckich.
więcej o Goście z University of Ghana