Konferencja ELEN

W dniach 16-21 lipca br. odbyła się w Medellin siódma edycja międzynarodowej konferencji lepidopterologicznej ELEN (Encuentro de Lepidopterologia Neotropical) połączona z krajową Kolumbijską Konferencją Entomologiczną (SOCOLEN).

W konferencji ELEN wzięło udział około stu osób z praktycznie wszystkich krajów Ameryki Południowej i Środkowej oraz z Europy i Stanów Zjednoczonych, w tym wielu uznanych w świecie specjalistów. Oscar Mahecha, współpracownik naukowy CEP i doktorant z Uniwersytetu Narodowego w Bogocie, którego promotorem jest dr hab. Tomasz Pyrcz, wygłosił prelekcję poświęconą roli Depresji Huancabamba w kształtowaniu wzorców geograficznych motyli andyjskich na przykładzie rodzaju Manerebia. Kolejna edycja konferencji ELEN zaplanowana została na rok 2021 w Cuenca, Ekwador.

Materiały konferencyjne