28.10.2016
Kurs ten jest jedynym tego typu w Polsce oraz w tej części Europy. Prowadzony jest przez specjalistów z różnych dziedzin, wykładowców z Instytutu Nauk o Środowisku oraz Muzeum Zoologicznego od 2006 roku. Zajęcia terenowe miały dotąd miejsce w Weneuzeli, na Borneo i w Kostaryce.
więcej o Otwarcie wystawy "Student w tropikach" z okazji 10-lecia kursu „Tropical Ecology"
Dni Owada 2016

03.06.2016
Pracownicy Muzeum Zoologicznego UJ wzięli udział w XVI Dniach Owada zorganizowanych w dniach 3-5 czerwca na Uniwersytecie Rolniczym.
więcej o Dni Owada 2016
Prelekcja w Lublinie

20.05.2016
"Pszczoła w mieście" to tytuł konferencji, która miała miejsce 20 maja 2016 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Konferencja związana była z akcją "UL na KUL" – planami założenia na dachach budynków uniwersyteckich pasiek.
więcej o Prelekcja w Lublinie
XVI Festiwal Nauki w Krakowie

19.05.2016
"Oswoić strach"- pod takim hasłem na Festiwalu Nauki zaprezentowało się Muzeum Zoologiczne UJ.
więcej o XVI Festiwal Nauki w Krakowie
Noc Biologów 2016

16.01.2016
W Centrum Edukacji Przyrodniczej odbyło się szereg imprez w ramach ogólnopolskiej Nocy Biologów