Otwarcie wystawy "Student w tropikach" z okazji 10-lecia kursu „Tropical Ecology"

Kurs ten jest jedynym tego typu w Polsce oraz w tej części Europy. Prowadzony jest przez specjalistów z różnych dziedzin, wykładowców z Instytutu Nauk o Środowisku oraz Muzeum Zoologicznego od 2006 roku. Zajęcia terenowe miały dotąd miejsce w Weneuzeli, na Borneo i w Kostaryce.

Wystawa składa się z kilkunastu fotogramów autorstwa prowadzących kurs, prof. Januarego Weinera, prof. Ryszarda Laskowskiego oraz zmarłego w 2012 roku prof. Janusza Wojtusiaka, zdjęć przedstawiających uczestników poszczególnych edycji kursów oraz ze sprzętu używanego w badaniach terenowych w tropiku, w tym głównie entomologicznego. Dodatkowym elementem wystawy jest prezentacja kursu „Tropical Biology Association”, w którym również uczestniczą studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W otwarciu wystawy udział wzięło kilkadziesiąt osób, w tym przedstawiciele władz Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, Instytutu Zoologii, Instytutu Nauk Geologicznych, Instytutu Nauk o Środowisku, Polskiej Akademii Nauk, wykładowcy, studenci uczestniczący w tegorocznej oraz w ubiegłych edycjach kursu, a także dr Werner Huber, szef stacji terenowej La Gamba w Kostaryce, jednego z miejsc gdzie prowadzony jest kurs, wraz z małżonką.

(Tekst: Tomasz Pyrcz, Zdjęcia:Artur Czekaj).