Web Content Display
Centre
Web Content Display
Web Content Display
Web Content Display
Web Content Display
Warsztaty w Centrum Edukacji Przyrodniczej
Tylko po uprzedniej rezerwacji, dla zwiedzających indywidualnych i grup (limit 30 osób).
Tematy warsztatów
Jak rezerwować?
Cena
Tematy warsztatów:
Aktualnie mamy trzy tematy warsztatów do wyboru:
- Jak powstają skamieniałości?
- Budowa szkieletu człowieka
-
Daktyloskopia w praktyce
Planujemy dodawać kolejne tematy warsztatów. Zapraszamy do sprawdzania aktualnej oferty.
Wszystkie warsztaty prowadzimy na każdym poziomie edukacyjnym, od przedszkola po szkołę średnią. Poziom przekazywanych treści jest dostosowany do wieku uczestników.
Temat 1: Jak powstają skamieniałości?
- dla przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich
- czas trwania - 45-60 minut
W trakcie zajęć uczestnicy poznają procesy powstawania różnego rodzaju skamieniałości roślinnych i zwierzęcych oraz jakie są i czym różnią się główne ich typy. Oglądają ich przykłady oraz samodzielnie kolorują ułatwiające zrozumienie procesów fosylizacji gipsowe odlewy* oryginalnych skamieniałości z naszych kolekcji, które mogą po zajęciach zabrać ze sobą. Poza częścią praktyczną zajęcia prowadzone są w formie dyskusji z uczniami połączonej z demonstracją oryginalnych skamieniałości, dodatkowe informacje i ilustracje przedstawione są też przy użyciu prezentacji komputerowej.
*możliwość zabrudzenia odzieży
Temat 2: Budowa szkieletu człowieka
- dla przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich
- czas trwania - 45-60 minut
W czasie zajęć omówione zostaną funkcje układu kostnego, kształt i rodzaje kości, budowa i lokalizacja kości w obrębie szkieletu. Uczestnicy poznają różnice w budowie szkieletów kobiet i mężczyzn oraz osobników dorosłych i dzieci. Uczniowie będą potrafili wykazywać związek pomiędzy elementami szkieletu a ich funkcjami, będą potrafili rozpoznawać elementy szkieletu człowieka i opisywać położenie wybranych kości w swoim organizmie.
W warsztatach wykorzystane zostaną wysokiej jakości modele szkieletu człowieka oraz naturalne kości.
Temat 3: Daktyloskopia w praktyce
- dla przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich
- czas trwania - 45-60 minut
Uczestnicy warsztatów wezmą udział w trzech aktywnościach poświęconych badaniu linii papilarnych i ich wykorzystaniu w technikach śledczych. Poznają podstawowe techniki daktyloskopijne i nabiorą umiejętności wykonywania prawidłowego odcisku palca. Wcielą się w detektywów rozwiązujących pewną zagadkę, odkryją techniki ujawniania i wykorzystywania śladów daktyloskopijnych oraz poznają swoje linie papilarne znajdujące się na opuszkach palców rąk. Każdy uczestnik warsztatów pracuje z fachowymi zestawami kryminalistycznymi, a na pamiątkę dostaje profesjonalną kartę daktyloskopijną ze swoimi odciskami palców.
*możliwość zabrudzenia odzieży