Wszystkie wiadomości i komunikaty

XL Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego

26.05.2017
W dniach 26-28 maja br. w Komańczy (woj. podkarpackie) odbyło się XL Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego. Rolę organizatora przyjął dr Łukasz Przybyłowicz z Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk w Krakowie (ISEZ PAN), przewodniczący Sekcji.
więcej o XL Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego
Noc Biologów 2017

13.01.2017
W Centrum Edukacji Przyrodniczej odbyło się szereg imprez w ramach ogólnopolskiej Nocy Biologów.
więcej o Noc Biologów 2017

28.10.2016
Kurs ten jest jedynym tego typu w Polsce oraz w tej części Europy. Prowadzony jest przez specjalistów z różnych dziedzin, wykładowców z Instytutu Nauk o Środowisku oraz Muzeum Zoologicznego od 2006 roku. Zajęcia terenowe miały dotąd miejsce w Weneuzeli, na Borneo i w Kostaryce.
więcej o Otwarcie wystawy "Student w tropikach" z okazji 10-lecia kursu „Tropical Ecology"
Dni Owada 2016

03.06.2016
Pracownicy Muzeum Zoologicznego UJ wzięli udział w XVI Dniach Owada zorganizowanych w dniach 3-5 czerwca na Uniwersytecie Rolniczym.
więcej o Dni Owada 2016
Prelekcja w Lublinie

20.05.2016
"Pszczoła w mieście" to tytuł konferencji, która miała miejsce 20 maja 2016 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Konferencja związana była z akcją "UL na KUL" – planami założenia na dachach budynków uniwersyteckich pasiek.
więcej o Prelekcja w Lublinie