Prelekcja w Lublinie

"Pszczoła w mieście" to tytuł konferencji, która miała miejsce 20 maja 2016 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Konferencja związana była z akcją "UL na KUL" – planami założenia na dachach budynków uniwersyteckich pasiek.

Jednym z zaproszonych gości był dr Rafał Garlacz, który wygłosił referat pt.: "Miejskie życie pszczół – czy jest słodkie?" oraz uczestniczył w dyskusji na temat możliwości i warunków hodowli pszczół w dużych miastach. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Lublina jak i środowisk pszczelarskich. Pokazuje to jak istotnym zagadnieniem dla mieszkańców miast jest problem wymierania pszczół i ich obecności na obszarach zurbanizowanych. Po konferencji odbyło się również spotkanie w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, gdzie realizowany jest projekt edukacyjny, którego celem jest propagowanie wiedzy pszczelarskiej oraz historii bartnictwa i pszczelarstwa w Polsce. Dzięki nawiązanym kontaktom liczymy na dalszą współpracę przy tym niezmiernie ważnym z edukacyjnego punktu widzenia projekcie (Rafał Garlacz)