W dniu 14 marca 2024 odbyła się pierwsza w tym roku Akcja Krwiodawstwa na Kampusie UJ. Do mobilnego punktu w autokarze zgłosiło się 43 dawców, krew oddało 30 osób. Zebraliśmy ponad 13 litrów krwi. Serdecznie dziękujemy wszystkim Dawcom oraz współorganizatorom akcji.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ i Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, Samorząd Studentów Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, Wydziału Chemii UJ i Wydziału Geografii i Geologii UJ oraz Koło Geografów UJ im. Ludomira Sawickiego i Koło Naukowe Studentów Bioinformatyki UJ zapraszają na marcową Akcję krwiodawstwa na Kampusie UJ!

Relacja dostępna jest pod linkiem: www.hdk.geo.uj.edu.pl

Kolejna akcja odbędzie się 22 kwietnia w budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Zachęcamy, by poinformować o akcji znajomych!

Akcja krwiodawstwa na Kampusie UJ jest częścią trwającej w 2024 r. większej akcji 175 donacji na 175 lat Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ. Zachęcamy, by przez cały 2024 r. oddawać krew podczas organizowanych przez nas akcji lub poza nimi – w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie lub jego oddziałach terenowych. Wystarczy podać hasło: Instytut Geografii.

podróżuj do korzeni

„PodróżUJ do korzeni”.