Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kategorie wiadomości

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wystawa czasowa „W otoczeniu muszli - małe dzieła sztuki”

Wystawa czasowa „W otoczeniu muszli - małe dzieła sztuki”

Od 21 października 2023 do 10 stycznia 2024 zapraszamy do Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ na wystawę „W otoczeniu muszli - małe dzieła sztuki”. Wstęp na wystawę okresową jest bezpłatny.

W otoczeniu muszli - małe dzieła sztuki. Autorska wystawa Pani Kamili Zając inspirowana motywami muszli w otaczającym nas świecie.

Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ zaprasza do odwiedzenia nowej czasowej wystawy pt. "W otoczeniu muszli: małe dzieła sztuki". Ta niezwykła ekspozycja powstała z pasji do pięknych przedmiotów codziennego użytku, których wygląd i zdobnictwo inspirowane są naturą. To nie jest zwyczajna wystawa, na której można znaleźć popularne motywy zwierząt, jak koty, motyle czy ptaki - nasza wystawa czerpie z piękna ślimaków i ich oryginalnych muszli, które rzadko spotykane są w sztuce użytkowej. Podczas zwiedzania wystawy będziecie mieli okazję podziwiać różnorodne przedmioty, takie jak zastawa stołowa, materiały biurowe, dekoracje do wnętrza, zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, a także inspiracje do dziecięcych pokojów. To niezwykła okazja, aby odkryć piękno i wdzięk ślimaków w codziennym otoczeniu. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ i zanurzenia się w świat ślimaków i ich muszli. Ta wyjątkowa wystawa z pewnością dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń i nowych spojrzeń na sztukę i naturę. Przyjdźcie i pozwólcie się oczarować!

Wystawa dostępna jest w dniach i godzinach otwarcia Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ:
wtorek – sobota - 9.00-15.00
niedziela - poniedziałek - nieczynne
Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Zobacz galerię zdjęć