Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kategorie wiadomości

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wizyta w Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu

Wizyta w Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu

W czerwcu dwoje pracowników Centrum miało okazję odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu w ramach wyjazdu szkoleniowego finansowanego przez program Erasmus+.

Dr Kamila Zając uczestniczyła w konsultacjach z ekspertami w zakresie procedur związanych z tworzeniem i zarządzaniem kolekcją mięczaków, która od pewnego czasu jest organizowana w CEP. Podczas wizyty nasza koleżanka zapoznała się z dobrymi praktykami zarządzania nowo utworzoną kolekcją preparatów mokrych, a także sposobami postępowania z muszlami, które mogą służyć jako vouchery do okazów wykorzystywanych np. do barkodingu DNA i/lub sekcji anatomicznych.

W tej samej jednostce swój wyjazd szkoleniowy odbył dr Rafał Garlacz, kustosz działu zoologicznego CEP. Celem wizyty była kolekcja lepidopterologiczna. Wyjazd umożliwił zapoznanie się z procedurami przechowywania i zarządzania kolekcją, sposobami digitalizacji okazów typowych i materiałów naukowych. Ponadto dr Rafał Garlacz miał możliwość przedyskutowania podstawowych problemów jednostki, planów rozwoju oraz możliwości współpracy pomiędzy jednostkami.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Kolekcja Janusza Stanowskiego

Kolekcja Janusza Stanowskiego

noc naukowców 2023

Małopolska Noc Naukowców 2023 w Centrum Edukacji Przyrodniczej!

Universeum 2023

Uniwersum 2023

krwiodastwo

Akcja Krwiodawstwa w CEP - podsumowanie