NOWOŚĆ!!! WARSZTATY w Centrum Edukacji Przyrodniczej!

NOWOŚĆ!!!  WARSZTATY w Centrum Edukacji Przyrodniczej!

Od 1 grudnia 2022 roku wprowadzamy do naszej oferty warsztaty przeznaczone są dla klas 4-8 szkoły podstawowej i dla szkół średnich.

Dwa tematy do wyboru:

• Jak powstają skamieniałości?
  • Budowa szkieletu człowieka

Dla kogo?

Szkoły podstawowe (od 4 klasy) i średnie.

Warsztaty przeznaczone są dla klas 4-8 szkoły podstawowej i dla szkół średnich. Poziom przekazywanych wiadomości dostosowany będzie do wieku oraz programu szkolnego. W warsztatach może jednorazowo uczestniczyć do 30 osób, jednak dla komfortu uczestników polecamy mniejsze grupy.

Temat 1: Jak powstają skamieniałości?

warsztaty dla klas 4-8 szkoły podstawowej i szkół średnich

czas trwania - 60 minut

W trakcie zajęć uczniowie dowiadują się na czym polegają procesy powstawania różnego rodzaju skamieniałości roślinnych i zwierzęcych oraz jakie są i czym różnią się główne ich typy. Oglądają ich przykłady oraz samodzielnie wykonują ułatwiające zrozumienie procesów fosylizacji gipsowe odlewy* oryginalnych skamieniałości z naszych kolekcji, które mogą po zajęciach zabrać ze sobą. Poza częścią praktyczną zajęcia prowadzone są w formie dyskusji z uczniami połączonej z demonstracją oryginalnych skamieniałości, dodatkowe informacje i ilustracje przedstawione są też przy użyciu prezentacji komputerowej.

*uprzedzamy o możliwości zabrudzenia odzieży

Temat 2: Budowa szkieletu człowieka

warsztaty dla klas 4-8 szkoły podstawowej i szkół średnich

czas trwania - 60 minut

W czasie zajęć omówione zostaną funkcje układu kostnego, kształt i rodzaje kości, budowa i lokalizacja kości w obrębie szkieletu. Uczestnicy poznają różnice w budowie szkieletów kobiet i mężczyzn oraz osobników dorosłych i dzieci. Uczniowie będą potrafili wykazywać związek pomiędzy elementami szkieletu a ich funkcjami, będą potrafili rozpoznawać elementy szkieletu człowieka i opisywać położenie wybranych kości w swoim organizmie.

W warsztatach wykorzystane zostaną wysokiej jakości modele szkieletu człowieka oraz naturalne kości.

warsztaty

Na-Pograniczu-Swiatow-3

Wermisaż wystawy "Na Pograniczu Światów 3", "Wyspa Dnia Poprzedniego"

Homo erectus

Nowa rekonstrukcja naszego przodka w Centrum Edukacji Przyrodniczej!

Wystawa "Zwierzęta Krakowskiego Zoo", Ewa Fila (fotografia) i Aleksandra Rabiasz (akwarele)

Wystawa czasowa "Zwierzęta Krakowskiego Zoo"

Wystawa "Przyroda w obiektywie", Krzysztof Basista, Dawid Pszczoła, Bartosz Halik, Zuzanna Bielańska, Eryka Markiewicz, Julia Fronczyk

Wystawa czasowa "Przyroda w obiektywie"