Tydzień Jakości Kształcenia 2022

Z okazji Tygodnia Jakości Kształcenia 2022 przygotowaliśmy wykład „Ekspozycja przyrodnicza: wspiera - angażuje – rozwija”.

Przekonywaliśmy uczestników, że ekspozycja przyrodnicza to miejsce nie tylko dla przyrodników. To niezwykle wszechstronne narzędzie dydaktyczne, doskonale sprawdzające się na wszystkich poziomach edukacyjnych. Wyjaśnialiśmy, że wystawy Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ zostały tak zaprojektowane, by uzupełniać wiedzę zdobytą przez studentów przedmiotów przyrodniczych w czasie obowiązkowych i fakultatywnych kursów. Eksponaty, lepiej niż najlepsze nawet fotografie czy ryciny, pomagają zobrazować zjawiska poznane na wykładach, a opisy merytoryczne poszerzają wiedzę z poszczególnych działów. W czasie wirtualnego spaceru po Centrum Edukacji Przyrodniczej wyjaśniliśmy, dlaczego każdy student i pracownik UJ powinien nas odwiedzić co najmniej raz.