Noc Biologów 2018

Noc Kolejna Noc Biologów już za nami. Tegoroczna oferta edukacyjna Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ była bardzo zróżnicowana. Uczestnicy Nocy wzięli udział w pokazach, warsztatach i wykładach dotyczących historii życia na Ziemi, zoogeografii, antropologii i mineralogii.

Studenci zrzeszeni w Kole Studenckich Projektów Badawczych i Edukacji Przyrodniczej przygotowali szeroką ofertę dotyczącą świata owadów społecznych oraz roślin i grzybów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko dla najmłodszych z krzyżówkami, quizami i możliwością zrobienia własnych świeczek z wosku. Wiele emocji wyzwalała możliwość potrzymania na dłoni olbrzymich żywych owadów będąc jednocześnie  świetną okazją do przełamania strachu przed tymi zwierzętami. Dzięki pracownikom Wydziału Fizyki UJ nasi goście mogli poznać tajemnice elektryczności w przyrodzie oraz zobaczyć pioruny w skali mikro. Wysoka frekwencja oraz zadowolone miny wszystkich uczestników są najlepszym dowodem na to, że wydarzenia tego typu są niezwykle potrzebne i są świetnym narzędziem edukacji i promocji nauki wśród dzieci i dorosłych.

Na-Pograniczu-Swiatow-3

Wermisaż wystawy "Na Pograniczu Światów 3", "Wyspa Dnia Poprzedniego"

podróżuj do korzeni

„PodróżUJ do korzeni”.

krwiodawstwo w CEP

Grudniowa Akcja krwiodawstwa na Kampusie UJ.