Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zwiedzanie

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Na skróty

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Sobotni spacer edukacyjny

Sobotni spacer edukacyjny

W każdą sobotę zapraszamy na pojedynek faktów z mitami! Nasi przewodnicy zabiorą Was w niepowtarzalną podróż po naszych wystawach. Niepowtarzalną, bo co tydzień mamy coś innego do pokazania. Udział w spacerze nie wymaga żadnych dodatkowych opłat - mogą w nim wziąć udział wszyscy zwiedzający wystawę w cenie biletu wstępu. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie każdy sobotni spacer odbywa się dwa razy w ciągu dnia, o godzinie 10:00 i 12:00 (premiera o 10:00 a o 12:00 powtórka). Dla komfortu naszych zwiedzających wprowadziliśmy 30-osobowy limit uczestników na każdym ze spacerów. Udział w spacerze jest możliwy za okazaniem specjalnej, bezpłatnej wejściówki, którą pobrać należy w dniu spaceru w kasie Centrum, oczywiście z aktualnym biletem wstępu.

To proste: wybierz godzinę -> kup bilet (w kasie lub przez internet) -> pobierz wejściówkę w kasie -> dołącz do spaceru

‼️‼️‼️ Zakup biletu (w kasie lub przez internet) uprawnia jedynie do standardowego zwiedzenia naszych wystaw natomiast nie gwarantuje otrzymania wejściówki na spacer. Bezpłatne wejściówki na spacery można odebrać jedynie osobiście w dniu spaceru w kasie Centrum. Liczba wejściówek ograniczona - decyduje kolejność odbioru.

spacer edukacyjny

Pingwiny przylądkowe, słonie afrykańskie, mrówkojady wielkie, lemury katta... to zaledwie garstka zwierząt, które niegdyś występowały na rozległych obszarach i doświadczyły oszałamiającego spadku liczebności z powodu polowań, zmian klimatycznych, utraty siedlisk oraz w wyniku bezpośredniego działania człowieka. Obecnie ponad 42 tysiące gatunków zwierząt ginących i krytycznie zagrożonych wyginięciem znajduje się na Czerwonej Liście IUCN. Szacuje się, że wiele z nich wyginie do końca wieku. O tych i innych zagrożonych gatunkach podczas sobotniego spaceru edukacyjnego opowie Wam mgr Klaudia Florczyk.
 

Do zobaczenia w sobotę o godzinie 10:00 lub 12:00 (do wyboru).
Zapraszamy!

Zasady sobotniego spaceru:
- dwie grupy do wyboru: o godz. 10:00 i 12:00
- limit uczestników - 30 osób na grupę

W spacerze edukacyjnym mogą wziąć udział zwiedzający indywidualni, którzy wcześniej zakupili bilet wstępu i pobrali bezpłatną wejściówkę w kasie (liczba wejściówek jest ograniczona).
Bilety na wystawę: 15 zł (normalny), 8 zł (ulgowy), lub 35 zł (rodzinny), do nabycia w kasie Centrum.

W sobotę Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ czynne jest w godzinach od 9:00 do 15:00, natomiast spacery rozpoczną się o godzinie 10:00 oraz 12:00.

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zobacz również na FB: