Białowieski Park Narodowy 1921-2021 - 100 lat ochrony, wystawa 3D

29 grudnia 2021 roku przypadła setna rocznica powołania pierwszych rezerwatów w Puszczy Białowieskiej, które stały się zalążkiem dzisiejszego Białowieskiego Parku Narodowego, terenu wpisanego na Listę Obiektów Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.
więcej o Białowieski Park Narodowy 1921-2021 - 100 lat ochrony, wystawa 3D
Na pograniczu światów

Wystawa zorganizowana przez Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ będzie otwarta od 13 stycznia do 13 marca 2022 roku. Uczestniczący w wystawie artyści z Wrocławia, Gdańska i Krakowa odnoszą się m.in. do wybranych obiektów z kolekcji uniwersyteckiej CEP-u oraz kolekcji ogrodów botanicznych, a zatem do eksponatów zoologicznych, paleontologicznych, mineralogicznych, botanicznych i archeologicznych.
więcej o Na pograniczu światów
Badania polarne Uniwersytetu Jagiellońskiego

Centrum Edukacji Przyrodniczej oraz Wydział Biologii i Wydział Geografii i Geologii prezentują historię badań polarnych zapoczątkowaną już w 1904 roku przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Badania polarne Uniwersytetu Jagiellońskiego
Wielkie otwarcie Centrum Edukacji Przyrodniczej!

W sobotę, 11 września zapraszamy na Dzień Otwarty! A od wtorku, 14 września 2021 otwieramy Centrum Edukacji Przyrodniczej dla zwiedzających.
więcej o Wielkie otwarcie Centrum Edukacji Przyrodniczej!

Centrum Edukacji Przyrodniczej wraz z Krakowskim Ośrodkiem Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli współpracowało przy organizacji konferencji: "Inspirująco o nauczaniu przedmiotów przyrodniczych w szkole podstawowej".
więcej o Konferencja "Inspirująco o nauczaniu przedmiotów przyrodniczych w szkole podstawowej".