Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Kategorie wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Kongres edukacyjny pt. „SPRAWCZOŚĆ – WSPÓLNOTOWOŚĆ – DZIAŁANIE”

Kongres edukacyjny pt. „SPRAWCZOŚĆ – WSPÓLNOTOWOŚĆ – DZIAŁANIE”

W dniach 30 listopada – 1 grudnia 2022 r. w ramach inicjatywy „Uniwersytet Otwarty” na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbył się kongres edukacyjny pt. „SPRAWCZOŚĆ – WSPÓLNOTOWOŚĆ – DZIAŁANIE”.

Wydarzenie adresowane było do szerokiego grona osób zainteresowanych edukacją – nauczycielek i nauczycieli, psycholożek i psychologów, pedagożek i pedagogów, a także dyrektorek i dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztaty pt. Wpływ człowieka na różnorodność biologiczną – historie prawdziwe, poświęcone konkretnym przykładom, które wykorzystać można realizując treści programowe poświęcone różnorodności biologicznej, jej zagrożeniom i ochronie. Na warsztatach odpowiedzieliśmy na pytania: Co łączy rafy koralowe i niedźwiedzie polarne? Dlaczego w Australii istnieje Narodowa Komisja ds. Kontroli Żuka Gnojarka? Porozmawialiśmy o decyzjach, które doprowadziły do katastrof, o lesie, który ocalił wioskę i o papudze, która ma swój profil na Facebooku. Poruszyliśmy temat antropopresji i zastanowiliśmy się jak kształtować postawy proekologiczne bez tzw. eco-shamingu. Spotkaniu towarzyszył pokaz okazów ze zbiorów Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Video gallery
Recommended
Noc Biologów 2024 w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

Noc Biologów 2024 w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

podróżuj do korzeni

„PodróżUJ do korzeni”.

krwiodawstwo w CEP

Grudniowa Akcja krwiodawstwa na Kampusie UJ.

mikołajki w CEP 2023

Przyrodnicze Mikołajki w Centrum Edukacji Przyrodniczej