Wizyta w Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu

W czerwcu dwoje pracowników Centrum miało okazję odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu w ramach wyjazdu szkoleniowego finansowanego przez program Erasmus+.

Dr Kamila Zając uczestniczyła w konsultacjach z ekspertami w zakresie procedur związanych z tworzeniem i zarządzaniem kolekcją mięczaków, która od pewnego czasu jest organizowana w CEP. Podczas wizyty nasza koleżanka zapoznała się z dobrymi praktykami zarządzania nowo utworzoną kolekcją preparatów mokrych, a także sposobami postępowania z muszlami, które mogą służyć jako vouchery do okazów wykorzystywanych np. do barkodingu DNA i/lub sekcji anatomicznych.

W tej samej jednostce swój wyjazd szkoleniowy odbył dr Rafał Garlacz, kustosz działu zoologicznego CEP. Celem wizyty była kolekcja lepidopterologiczna. Wyjazd umożliwił zapoznanie się z procedurami przechowywania i zarządzania kolekcją, sposobami digitalizacji okazów typowych i materiałów naukowych. Ponadto dr Rafał Garlacz miał możliwość przedyskutowania podstawowych problemów jednostki, planów rozwoju oraz możliwości współpracy pomiędzy jednostkami.

Noc Biologów 2024 w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

podróżuj do korzeni

„PodróżUJ do korzeni”.

krwiodawstwo w CEP

Grudniowa Akcja krwiodawstwa na Kampusie UJ.

mikołajki w CEP 2023

Przyrodnicze Mikołajki w Centrum Edukacji Przyrodniczej