Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kategorie wiadomości

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kongres edukacyjny pt. „SPRAWCZOŚĆ – WSPÓLNOTOWOŚĆ – DZIAŁANIE”

Kongres edukacyjny pt. „SPRAWCZOŚĆ – WSPÓLNOTOWOŚĆ – DZIAŁANIE”

W dniach 30 listopada – 1 grudnia 2022 r. w ramach inicjatywy „Uniwersytet Otwarty” na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbył się kongres edukacyjny pt. „SPRAWCZOŚĆ – WSPÓLNOTOWOŚĆ – DZIAŁANIE”.

Wydarzenie adresowane było do szerokiego grona osób zainteresowanych edukacją – nauczycielek i nauczycieli, psycholożek i psychologów, pedagożek i pedagogów, a także dyrektorek i dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztaty pt. Wpływ człowieka na różnorodność biologiczną – historie prawdziwe, poświęcone konkretnym przykładom, które wykorzystać można realizując treści programowe poświęcone różnorodności biologicznej, jej zagrożeniom i ochronie. Na warsztatach odpowiedzieliśmy na pytania: Co łączy rafy koralowe i niedźwiedzie polarne? Dlaczego w Australii istnieje Narodowa Komisja ds. Kontroli Żuka Gnojarka? Porozmawialiśmy o decyzjach, które doprowadziły do katastrof, o lesie, który ocalił wioskę i o papudze, która ma swój profil na Facebooku. Poruszyliśmy temat antropopresji i zastanowiliśmy się jak kształtować postawy proekologiczne bez tzw. eco-shamingu. Spotkaniu towarzyszył pokaz okazów ze zbiorów Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Zobacz video galerię
Polecamy również
Kolekcja Janusza Stanowskiego

Kolekcja Janusza Stanowskiego

noc naukowców 2023

Małopolska Noc Naukowców 2023 w Centrum Edukacji Przyrodniczej!

Universeum 2023

Uniwersum 2023

krwiodastwo

Akcja Krwiodawstwa w CEP - podsumowanie