51 Zjazd Polskiego Towarzystwa Entomologicznego

W dniach 10-13 września br. odbył się 51 Zjazd Polskiego Towarzystwa Entomologicznego (PTE), w Urszulinie, woj. Lubelskie, połączony z IX Ogólnopolską Konferencją Naukową z cyklu „Ochrona Owadów w Polsce” pt. „Entomofauna środowisk wilgotnych i wodnych – różnorodność, ochrona i kierunki badań”.

Współorganizatorami byli Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Poleski Park Narodowy. Podczas konferencji wygłoszono 14 referatów autorstwa 39 osób oraz zaprezentowano osiem posterów. Streszczenia referatów są dostępne stronach PTE: www.pte.au.poznan.pl. Omawiano, między innymi, kwestie organizacji, inwentaryzacji oraz udostępniania zbiorów entomologicznych zgromadzonych w poszczególnych jednostkach muzealno-edukacyjnych i naukowych.

Wybrane zostały nowe władze Polskiego Towarzystwa Entomologicznego, prezes dr Paweł Sienkiewicz, oraz wice-prezesi prof. dr hab. Janusz Nowacki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i dr hab. prof. UJ Tomasz W. Pyrcz z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także Zarząd Główny, Komisja Rewizyjna i Sąd Polubowny.