Nasz Gość: Haydon Warren-Gash

W dniach 30.01-01.02.2019 przebywał w Krakowie p. Haydon Warren-Gash, angielski lepidopterolog, wielokrotny ambasador brytyjski a zarazem wieloletni współpracownik naukowy Muzeum Zoologicznego a następnie Centrum Edukacji Przyrodniczej.

P. Warren-Gash posiada jedną z większych w Europie prywatnych kolekcji motyli afrotropikalnych i neotropikalnych, przede wszystkich z takich krajów jak Wybrzeże Kości Słoniowej, Kenia oraz Kolumbia. Jest współautorem szeregu publikacji naukowych. Obecnie przygotowuje do druku monografię afrykańskich bielinków z rodzaju Mylothris, w której opracowana została alfa-taksonomia oraz częściowo filogeneza tej grupy z wykorzystaniem danych morfologicznych, w tym budowy aparatów genitalnych, oraz molekularnych. P. Warren-Gash przeprowadził kwerendę zbioru rodzaju Mylothris znajdującego się w CEP oraz przekazał do naszego zbioru szereg okazów pochodzących ze swojej kolekcji.